Warsztaty terapii zajęciowej

Warsztaty terapii – Zajęcia klubowe

Zajęcia Klubowe w WTZ
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze informuje o nowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn: „Zajęcia Klubowe w WTZ”

Więcej Informacji na stronie PFRON, pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/

 


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach

Tekst łatwy w czytaniu – opis działalności WTZ

Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) to miejsca spotkań i pracy.

Terapia zajęciowa to różne zajęcia. Na przykład plastyczne albo muzyczne.

Można tam porozmawiać z psychologiem.

Dzięki terapii zajęciowej możesz rozwijać swoje umiejętności albo talenty.

Terapia zajęciowa rozwija zaradność. Zaradność jest wtedy kiedy radzisz sobie w różnych sytuacjach.

Terapia zajęciowa pomaga też przygotować się do pracy.

Pieniądze na WTZ daje PFRON.

WTZ zakładane są najczęściej przez organizacje pozarządowe.


Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowarach, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, został utworzony w wyniku realizacji umowy zawartej pomiędzy Powiatem Jeleniogórskich a PFRON na realizację projektu w ramach obszaru „F”. Programu wyrównywania różnić między regionami II.

Warsztat prowadzi działalność na I piętrze w budynku „B” Urzędu Miejskiego w Kowarach przy ul. 1 Maja 1 i przeznaczony jest dla 30 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu jeleniogórskiego.

Terapia zajęciowa, opracowywana zgodnie z indywidualnymi programami rehabilitacji uczestników, prowadzona jest w ramach następujących pracowni:

  • komputerowej,
  • plastycznej,
  • rękodzielniczo-florystycznej,
  • krawieckiej,
  • dziewiarsko-tkackiej

Ponadto do dyspozycji uczestników pozostaje sala rehabilitacyjna, w której prowadzone są zabiegi, takie jak: masaż klasyczny, światłolecznictwo, gimnastyka ogólnousprawniająca indywidualna, elektroterapia, laser, ultradźwięki. Warsztat posiada również aneks kuchenny, wyposażony w: kuchenkę mikrofalową, kochankę elektryczną, piekarnik, zmywarkę, lodówkę oraz pralkę.

Warsztat dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (brak progów, przystosowana toaleta). W budynku znajduje się winda, dzięki której uczestnicy, niezależnie od posiadanej dysfunkcji, mogą swobodnie przybyć na zajęcia.