Warsztaty terapii

Zajęcia Klubowe

                Zajęcia Klubowe w WTZ

           Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze informuje o nowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn: "Zajęcia Klubowe w WTZ"

Więcej informacji na stronie PFRON, pod adresem: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/  

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowarach, prowadzony przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, został utworzony w wyniku realizacji umowy zawartej pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim a PFRON na realizację projektu w ramach obszaru F ?Programu wyrównywania różnic między regionami II?.

Warsztat prowadzi działalność na I piętrze w budynku ?B? Urzędu Miejskiego w Kowarach przy ul. 1 Maja 1 i przeznaczony jest dla 30 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu jeleniogórskiego.

Terapia zajęciowa, opracowywana zgodnie z indywidualnymi programami rehabilitacji uczestników, prowadzona jest w ramach następujących pracowni:

  • komputerowej,
  • plastycznej,
  • rękodzielniczo-florystycznej,
  • krawieckiej,
  • dziewiarsko-tkackiej.

Ponadto do dyspozycji uczestników pozostaje sala rehabilitacyjna, w której prowadzone są zabiegi, takie jak: masaż klasyczny, światłolecznictwo, gimnastyka ogólnousprawniająca indywidualna, elektroterapia, laser, ultradźwięki.

Warsztat posiada również aneks kuchenny, wyposażony w: kuchenkę mikrofalową, kuchenkę elektryczną, piekarnik, zmywarkę, lodówkę oraz pralkę.

Warsztat dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (brak progów, przystosowana toaleta). W budynku znajduje się winda, dzięki której uczestnicy, niezależnie od posiadanej dysfunkcji, mogą swobodnie przybyć na zajęcia.

Zapraszamy go galerii

Our website is protected by DMC Firewall!