ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ?Stawiam na aktywność? realizowanego w roku 2014

W dniu 12 grudnia br odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów uczestnictwa w projekcie ?Stawiam na aktywność? realizowanym w roku 2014 przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze przy współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z różnych form wsparcia oferowanego w ramach projektu skorzystało 25 mieszkańców powiatu (15 osób niepełnosprawnych oraz 10 usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej). Z wyrażonych przez uczestników opinii wynika wysoki poziom zadowolenia z udziału w projekcie oraz potrzeba realizacji podobnych projektów w przyszłości.

Galeria zdjęć

Informacja o realizacji projektu systemowego w ramach POKL w roku 2014

Sprawozdanie końcowe 2014 1 page0001

zapraszamy do galerii

Projekt ?Stawiam na aktywność?

W sobotę (22 listopada br) niepełnosprawni uczestnicy projektu wzięli udział w Warsztacie ?Elementy arteterapii w niwelowaniu stresu?. Warsztat obejmował zajęcia prezentujące techniki obniżania poziomu stresu do wykorzystania w sytuacjach dnia codziennego oraz zajęcia odstresowujące i poprawiające wizerunek własny z wykorzystaniem terapii zajęciowej (technika decoupage, technika carvingu).

Realizacja projektu zbliża się ku końcowi. Zakończenie - grudzień 2014 r.

Galeria zdjęć

Realizacja projektu ?Stawiam na aktywność? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

6 września 2014 r. zakończył się, rozpoczęty pod koniec lipca br, kurs kosmetyczny.  Szkolenie trwało 120 godzin, z czego 28 godzin przeznaczono na teorię, a  na zajęcia praktyczne 92 godziny. Zajęcia dotyczyły trzech obszarów:

  • Higiena i BHP - zasady i przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy w salonie kosmetycznym
  • Kosmetologia - budowa skóry i paznokcia, choroby i schorzenia skóry, starzenie się skóry, itp.
  • Pracownia kosmetyki ? zabiegi pielęgnacyjne i upiększające ciała, szyi i dekoltu, dłoni i stóp, stylizacja paznokci, depilacja, zabiegi manualne i mechaniczne, itp.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do składania ofert na przeprowadzenie warsztatów psychospołecznych dla uczestników projektu systemowego ?Stawiam na Aktywność?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie warsztatów psychospołecznych dla uczestników projektu systemowego ?Stawiam na Aktywność?.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!