PCPR LUBI TO!

PCPR LUBI TO !

PCPR poleca rozmowy, wywiady, podcasty ze znanym i uznanym psychologiem Miłoszem Brzezińskim. Świetnie wyedukowany, swobodnie brylujący po tematach związanych z codziennością, relacjami, życiem w rodzinie… opierający swoje wypowiedzi o wiedzę i doświadczenie pan Miłosz przybliża nas do do odpowiedzi na nurtujące pytania. W barwny sposób, dostępnie a także z jakże potrzebną dawką humoru rozprawia o wszystkim co ważne w życiu.

 

 

Warto posłuchać…

 

https://www.youtube.com/watch?v=BV138P1T-ZI&vl=pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=BV138P1T-ZI&vl=pl

 

https://www.youtube.com/watch?v=GlB0sk21mrI

 

https://www.youtube.com/watch?v=xz8qO3J6hLY

 

 

 

 

 

 

Warto sięgnąć po książki autorstwa Miłosza Brzezińskiego: dostępne też w wersji ebook

 

 • Życiologia
  czyli o mądrym zarządzaniu czasem

 

 • Głaskologia

Dla każdego, kto chce się dobrze czuć i kto chce mieć pozytywny wpływ na innych, dać im energetycznego kopa. Każdego, kto chce budować związek oparty na zaufaniu, zrozumieniu i nieustannej ciekawości drugiej osoby.

Kolejna propozycja do zakładki PCPR LUBI TO.

 

Tym razem książka:

 

  1. " Matki i córki" Ann F. Caron

 

O trudnych relacjach matek z dorastającymi córkami i niebezpieczeństwach, na jakie narażone są nastolatki w okresie dojrzewania. Pozycja zawiera też podpowiedzi jak sprzyjać rozwojowi córek tak, aby podążała w bezpiecznym kierunku. Uważna lektura tej książki wesprze matki w odnajdywaniu sposobów na wzajemne zrozumienie, rozwój i budowanie dobrych relacji.

 

oraz na jesienne popołudnia polecamy:

Filmy:

 

   1. " Wakacje z Rudym "

Propozycja kina familijnego dla dzieci wchodzących w etap nastolatków. Wzruszająca propozycja filmowa o przyjaźni chłopca z psem, ucząca wrażliwości i empatii. Przy okazji porcja humoru dla odbiorców w każdym wieku.

  1. " Siedem minut po północy"

Odważna i brawurowa ekranizacja powieści, która symbolicznie obrazuje budowanie poczucia wartości dziecka. Żywioł połączony z refleksyjnością. Szczególna pozycja dla całej rodzinki.

  1. Jak zostać kotem"

 

Film obrazujący, jak bardzo warto zaspakajać potrzebę dziecka aby rodzic mu towarzyszył na co dzień swoja obecnością i zainteresowaniem. Temat oczywisty lecz często wymagający przypomnienia.

 

Życzymy miłego czytania

oraz oglądania:

zespół PCPR

 

PCPR LUBI TO!  thumb

 

Mamy nadzieję, że Państwo poznacie naszą zakładkę, w której przez kulturę możecie dotrzeć do sposobów wspomagania swoich rodzin. Nasze propozycje będą w ciągłej rozbudowie.

 

Z najlepszymi życzeniami : zespół PCPR

 

 

Książki :

 

 1. Robert Mc’Kenzie Na co pozwolić, czego zabronić dzieciom 2 16 lat.

 

Kto z nas, rodziców, nie zmaga się z przeciwnościami i problemami wychowawczymi? Są one nieodłącznym elementem trudów wychowywania. Niejednokrotnie zdarza się nam, że szukamy podpowiedzi w sprawie rozwiązania napotykanych trudności. Polecana tu książka, to lektura, która podpowiada rodzicom konkretne metody radzenia sobie i wspierania dziecka w sytuacjach trudnych wychowawczo.

 

 1. Wojciech Eichelberger „ Pomóż sobie, daj światu odetchnąć.

 

Książka, która może wpłynąć na Twój stosunek do profesjonalnej pomocy terapeutycznej. Przybliża sens terapii i oswaja z nią. Uświadamia, że szukanie pomocy jest zwyczajną potrzebą człowieka, do której mamy prawo.

 

 

Filmy:

 

 1. Dzikie łowy

 

Film nowozelandzki z 2016 roku, zabawny i dyskretnie edukujący o nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji rodziców zastępczych z dziećmi. Szalony, wzruszający, kreatywny! Świetny pomysł na wspólny czas przy ekranie kino familijne - z dużą dawka humoru, dystansu ale i powagi. Warto obejrzeć. Będziecie do niego wracać, bo nie da się nie polubić jego bohaterów ;)

 

 

  

 1. Cyrk motyli „

 

Piękna, liryczna i krótka opowieść symboliczna o tym, że w każdym z nas tkwi talent a także o samoakceptacji i trudzie pokonywania lęków. Film w konwencji czarno – białej, utrzymany w specyficznym klimacie.. Może wspomóc odzyskiwanie wiary w siebie i innych. Film powstał w 2009 roku a jego bohater jest postacią prawdziwą! Uskrzydla !

 

 1. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

 

Ekranizacja studium terapii relacji Matka- Córka. Próba zobrazowania przebiegu terapii z udziałem czołowego terapeuty rodzin Bogdana de Barbaro. Film nakręcono w 2016 roku i jest to fabularyzowany dokument. Interesujący i bardzo poruszający... Emocjonalne wyzwanie dla matek i dorastających córek. Film daje możliwość obserwacji procesu terapii...może zainspirować do jej podjęcia.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!