Wolontariat

KOMUNIKAT
Wolontariat może być odpowiedzią na potrzeby podopiecznych – obecności drugiego człowieka, wsparcia w drobnych czynnościach dnia codziennego. Może być pomocą dla członków zespołów opiekuńczych, którym nie zawsze wystarcza czasu, by poświęcić go podopiecznym w takim stopniu, jak by tego chcieli. Może być sposobem na życie dla osób poszukujących dla siebie miejsca i nowych zadań, które chcą czuć się potrzebne.
Na terenie Powiatu Jeleniogórskiego funkcjonuje pięć Domów Pomocy Społecznej. Obecna sytuacja w domach jest trudna, lecz stabilna. Wychodząc na przeciw problemom, które możemy napotkać na swojej drodze zwracamy się do tych z Państwa, którzy byliby gotowi wesprzeć nasze Domy Pomocy Społecznej w sytuacji kryzysowej, pełniąc misję wolontariusza lub pracownika tymczasowego.
Jeśli ktoś z Państwa czuje się na siłach, by w sytuacji trudnej, gdy choroba (niekoniecznie Covid-19, ale jakakolwiek wykluczająca z normalnego funkcjonowania) pojawi się wśród personelu lub podopiecznych któregoś z DPS-ów, dołączyć do zespołu i wspomóc go dodatkową parą rąk, prosimy napisać do nas na adres: pcpr@pcpr.jgora.pl lub skontaktować się telefonicznie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze, pod numerem telefonu: 75 64 73 277, 75 64 73 282.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!